Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Zabiegi laserowe

Laser stomatologiczny. Stomatologia LigotaW naszym gabinecie niektóre zabiegi wykonujemy z wykorzystaniem lasera, a w wielu innych posługujemy się nim jako instrumentem wspomagającym. Wszystkie zabiegi laserowe związane z wycięciem (odparowaniem) tkanek są bezkrwawe. Komfort z tym związany, to przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegu oraz brak strachu u dzieci (związanego z krwawieniem). Po zabiegu nie ma konieczności zakładania szwów.

U dzieci majczęściej przeprowadzanym zabiegiem z wykorzystaniem lasera jest wycięcie wędzidełka wargi lub języka. Zabieg wykonywany jest według wskazań ortodonty lub logopedy. Przy zastosowaniu lasera w trakcie zabiegu dziecko nie widzi skalpela i krwi, które w tradycyjnej metodzie są standardem powodującym strach u dziecka. Brak konieczności zakładania szwów powoduje, że w trakcie gojenia nic nie przeszkadza w ustach oraz nie ma konieczności kolejnej wizyty w gabinecie w celu ich zdjęcia.

U osób dorosłych możemy w niektórych przypadkach znacznie polepszyć utrzymanie protezy poprzez korektę błony śluzowej. Dzięki braku konieczności użycia skalpela i szwów zabieg jest komfortowy i mało obciążający dla Pacjenta w każdym wieku.

W wielu przypadkach chirurgicznych stosujemy zamiast skalpela laser. Takie podejście oferuje naszym Pacjentom komfort zarówno w trakcie zabiegu jak i w okresie rekonwalescencji, który dzięki zastosowaniu lasera, zostaje możliwie skrócony. 

W przypadkach leczenia kanałowego gdy infekcja jest znaczna laser wykorzystywany jest dodatkowo w celu dezynfekcji kanału.

Kolejnym zastosowaniem lasera diodowego jest możliwosć komfortowego i szybkiego wybielanie zębów. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie aby uzyskać znacznie bielsze zęby. Zalety są takie same jak przy wybielaniu z użyciem lampy lecz efekt często jest lepszy i utrzymuje się dłużej.

Zespół Stomatologia Ligota