Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Stomatologia zachowawcza

Mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach ważnym problemem u wielu osób jest powracająca próchnica, która należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób społecznych. Dlatego w naszych gabinetach przykładamy ogromną wagę zarówno do wczesnego wykrywania ognisk próchnicy, jak i skutecznego jej leczenia.

Proponujemy naszym Pacjentom kompleksową profilaktykę – regularne wizyty kontrolne. Podczas takich wizyt zwracamy szczególną uwagę na możliwe pojawiające się ubytki i początkowe zmiany próchnicowe. Należy pamiętać, iż we wczesnym stadium próchnica jest niewidoczna dla oka i nie powoduje dolegliwości bólowych – dlatego bardzo łatwo o za późną diagnozę, a w efekcie trudne leczenie.

Mając na uwadze rodzaj ubytków i zaawansowanie próchnicy, każdorazowo opracowujemy indywidualny plan leczenia dostosowany do wymagań i wieku Pacjenta, w którym proponujemy odpowiedni rodzaj wypełnienia mając na uwadze przede wszystkim funkcję pełnioną przez ząb w jamie ustnej jak i estetyczny wygląd.

W ofercie naszego gabinetu mamy różnorodne wypełnienia stomatologiczne najwyższej jakości, pozwlające na odzyskanie naturalnego kształtu i koloru zębów:

– Wypełnienia kompozytowe – dla niewielkich ubytków, idealnie dobierane pod względem kolorystycznym do naturalnej barwy zębów. Mają dużą odporność zabezpieczającą przed wypłukiwaniem, ścieraniem lub odkruszeniem fragmentów wypełnień.

– Wkłady Inlay i nakłady Onlay – dla dużych ubytków. Wkłady te wykonywane są z kompozytu lub porcelany. Gwarantują one naturalne podobieństwo do własnego zęba a przede wszystkim trwałość wypełnienia. Ostateczny rodzaj wypełnienia dokonujemy w zależności od roli jaką pełni dany ząb pełni i jego położenia w jamie ustnej.

Należy pamiętać, iż próchnica pozostawiona bez leczenie stale rozwija się doprowadzając do coraz większych ubytków a w efekcie nawet utraty zęba. Dlatego zapraszamy na regularne wizyty kontrolne aby mieć pewność uniknięcia dolegliwości i zapobieganiu długotrwałemu procesowi leczenia.