Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Wybielanie zębów

Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach atrakcyjny wygląd i piękny biały uśmiech ma istotny wpływ na komfort życia każdego człowieka. Kolor zębów u każdego Pacjenta jest zróżnicowany i na swój sposób niepowtarzalny, dlatego przy planowaniu zabiegów z zakresu wybielania zębów ważne jest odpowiednie dobranie metody i kontrolowanie przebiegu procesu w celu uzyskania oczekiwanych efektów estetycznych.

Kolor zębów może być uwarunkowany genetycznie jak i być wynikiem naszego stylu życia, czy też higieny. Utrzymanie naturalnego koloru zębów jest utrudnione z racji ciągłego narażania ich na czynniki wpływające na zmianę koloru. Wiele artykułów spożywczych jak i niektóre napoje z biegiem czasu powodują nieestetyczną zmianę koloru naszych zębów.

Bardzo często nawet naturalny, nienaruszony kolor zębów odbiega od oczekiwań Pacjentów, dlatego aby skutecznie uzyskać naturalną biel i blask zębów należy wspólnie ze stomatologiem wybrać jedną z metod leczenia, która będzie odpowiednia w danym przypadku.  

W naszym gabinecie oferujemy Państwu możliwość zmiany koloru zębów (również martwych) na kilka różnych sposobów. Stopień wybielenia zębów jest sprawą indywidulaną i ustalaną w trakcie planowania zabiegu wybielania. Rozpoznając indywidualne potrzeby Pacjenta oferujemy dwie metody wybielania zębów: metodę nakładkową i metodę gabinetową z wykorzystaniem lasera.

Metoda nakładkowa polega na na wykonaniu specjalnych cienkich nakładek – indywidualnie dopasowanych do zębów Pacjenta, które zakłada się, po napełnieniu specjalnym żelem, codziennie na noc przez kilka do kilkunastu dni, aż do momentu uzyskania oczekiwanego efektu.

Metoda gabinetowa opiera się na sesji zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym z wykorzystaniem lasera i wybielającego żelu o wysokim stężeniu. W przypadku metody gabinetowej wybielanie zębów możliwe jest w trakcie jednej wizyty.

Obie oferowane przez nas metody prowadzone są pod kontrolą naszego doświadczonego personelu, dlatego są bezpieczne i skuteczne, co potwierdza grono zadowolonych Pacjentów, uśmiechających się znacznie częściej i bez uczucia skrępowania.