Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Estetyczna odbudowa zębów

estetyczna odbudowa zębówDzięki naszemu doświadczeniu oraz odbytym szkoleniom możemy dobrać najlepszy, indywidualny plan leczenia i zaproponować Pacjentom wiele możliwości odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zębów przednich i bocznych. Gwarantujemy Państwu wspólne wybranie najbardziej efektywnego i oszczędzającego tkanki sposobu odbudowy zębów. Jednom z metod skutecznej i trwałej, a zarazem estetycznej, odbudowy jest zastosowanie wypełnień opartych o materiały kompozytowe.

W naszym gabinecie każde wypełnienie stosowane w zębach przednich lub bocznych wykonywane jest przy użyciu koferdamu. Jest to rozwiązanie zapewniające izolację zębów cieniutka gumowa tkanina, która wyklucza konieczność stosowania ligniny. Izolacja od śliny oraz bakterii, uzyskana przy użyciu koferdamu, daje gwarancję bezpiecznego leczenia, które jest jednocześnie wygodne dla Pacjenta.  Dzięki temu możemy wykonywać wypełnienia perfekcyjnie imitujące naturalne zęby bez obaw o ich trwałość.

Wypełnienia kompozytowe stosujemy dlatego, że są jednym z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Stosowane przez nas rozwiązania idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów, dzięki czemu Pacjent ponownie może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem z równoczesnym zapewnieniem o wieloletniej trwałości wypełnienia.

Wykonywane w naszej praktyce wypełnienia kompozyttowe są trudne do odróżnienia od naturalnych tkanek zębowych. Zakładanie kompozytów daje możliwość modelowania kształtu powierzchni w stanie plastycznym, która w ostatecznej wersji jest utwardzana przy użyciu lamp polimeryzacyjnych. Dlatego przy niewielkich ubytkach możliwe jest ich zamaskowanie już w trakcie jednej wizyty.

Dla osób z dużymi uszkodzeniami koron zębowych konieczne jest czasami wykonanie licówki lub korony porcelanowej, której projekt przygotowywany jest po wykonaniu wycisku zębów, który w pracowni protetycznej wykorzystywany jest do odlania modelu gipsowego, stanowiącego odwzorowanie uzębienia Pacjenta.