Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Korony i mosty

Zastosowanie indywidualnie opracowanych koron i mostów pozwala naszym Pacjentom na uzyskanie naturalnego i pięknego uśmiechu, który jest równoczesnie w pełni funkcjonalny. Trwałość współczesnych prac protetycznych pozwala na zaproponowanie ich również jako docelowe uzupełnienie nawet bardziej złożonego leczenia (np. w przypadku uszkodzenia kilku zębów).

Korony i mosty pełnią również rolę ochronną naturalnych zębów – zapobiegają złamaniom i ukruszeniom leczonych zębów poprzez ich odbudowę.

Korona pozwala na odtworzenie uszkodzonego zęba przy zachowania możliwie dużej ilości naturalnej tkanki. Służy poprawieniu kształtu, wielkości lub koloru oraz wzmocnieniu zębów narażonych na uszkodzenie. Korony osadzamy jedynie na zębach zdrowych, które przed procesem zakładania korony muszą zostać odpowiednio przygotowane dla jej pewnego osadzenia. W tym celu wykonujemy 

Most z kolei służy odtworzeniu utraconego uzębienia poprzez zamocowanie korony do sąsiadujących zębów. W ten sposób w przypadku większych braków możemy odbudować nawet do trzech brakujących zębów obok siebie.

Zabiegi osadzające prace protetyczne przeprowadzamy ze szczególną starrannością o idealne przyleganie łączonych powierzchni, co pozwala na precyzyjne umieszczenie korony lub mostu w sposób bezpieczny i trwały.

Stosujemy w naszej praktyce szeroką gamę koron i mostów:

  • porcelana na podbudowie metalowej
  • porcelana na podbudowie ze stopu złota
  • korony pełnoceramiczne