Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Endokorona

W przypadku leczenia kanałowego zębów bocznych (trzonowych i przedtrzonowych) bardzo często ze względu na dużą utratę tkanek jest konieczna odbudowa zęba.

Opracowanie zęba pod endokoronę kompozytową oszczędza w znacznym stopniu tkanki zęba. Tego typu uzupełnienie nie jest możliwe w przypadku bardzo znacznego zniszczenia ścian zęba lub ich zbyt niskiego przebiegu. Endokorona doskonale uzupełnia brakujące tkanki zęba i jest wysoce estetyczne oraz precyzyjnie i trwale zabezpiecza odbudowywany ząb.

Wykonywane endokorony są również lepsze, ponieważ do skurczu polimeryzacyjnego materiału komopozytowego dochodzi poza jamą ustną Pacjenta. Czyli do ubytku zęba „wklejana” jest gotowa „plomba” – dzięki czemu nie ma naprężeń powstałych na skutek wiązaniu materiału kompozytowego bezpośrednio w opracowanym zębie. Powstawanie naprężeń skutkuje zwiększonym ryzykiem odłamania osłabionej ściany zęba i dlatego należy je eliminować.

Stosujemy endokorony ponieważ pozwalają na prawidłową rekonstrukcję zęba po leczeniu kanałowym gwarantując doskonały efekt leczenia zębów trzonowych.. Zastosowanie endokoron umożliwia między innymi:

  • precyzyjne odtworzenie powierzchni żującej zęba,
  • pełne włączenie zęba w proces żucia pokarmów,
  • idealne odtworzenie punktów stycznych,
  • zachowanie odpowiedniej higieny,
  • minimalną ingerencję w tkanki zęba.

Endokorony wykonujemy indywidualnie, po opracowaniu ubytków w jamie ustnej pacjenta dokonujemy wycisku i współpracująca z nami pracownia techniki dentystycznej wykonuje odpowiednie endokorony.

Endokorona sprawdza się najlepiej jako odbudowa zęba pokrywająca powierzchnię żującą, zabezpiecza w ten sposób ząb przed ewentualnym złamaniem cienkich ścian własnych zęba. Precyzja tego typu uzupełnień i trwałość jest bardzo wysoka.