Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Skaling i piaskowanie

skaling i piaskowanieW naszych gabinetach oferujemy Pacjentom szeroki zakres zabiegów, dzięki którym zarówno można poprawić stan zdrowia swoich zębów, jak i uzyskać bielszy i ładniejszy uśmiech. W tym celu propoujemy między innymi zabieg skalingu.

Scaling – to metoda profesjonalnego usuwania złogów kamienia nazębnego – in. zabieg usunięcia kamienia nazębnego, który skutecznie przeciwdziała paradontozie. W naszych gabinetach wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia ultradźwiękowego, które nie powoduje uszkodzenia szkliwa. Kamień tworzy się ze związków mineralnych zawartych w ślinie, a jego powstawanie może mieć różną intensywność u poszczególnych osób. Płytka nazębna zawiera liczne bakterie odpowiedzialne między innymi za przykry zapach z ust, a zła higiena znacznie przyśpiesza jej powstawanie.

Dzięki usunięciu kamienia i płytki nazębnej, mogą Państwo nie tylko odzyskać swój naturalny kolor zębów i ładniejszy uśmiech, ale również zapobiegać chorobom przyzębia (m.in. paradontozie), które wyniszczają tkanki, a nawet sa w stanie spowodować rozchwianie zębów, a w rezultacie ch utratę. Dlatego nie można bagatelizować tematu regularnej profilaktyki. 

Kolejnym, skutecznym zabiegiem jest piaskowanie – podczas gdy skaling rozbija kamień nazębny, piaskowanie polega na usuwaniu z zębów osadu i powierzchownych przebarwień za pomocą strumienia specjalnego piasku dentystycznego. Dzięki wykorzystaniu w naszym gabinecie najnowocześniejszego sprzętu: piaskarki Prophy-mate NEO jesteśmy w stanie usunąć resztki kamienia i drobne przebarwienia nawet w najmniejszych szczelinach.

Dzięki połączeniu obu zabiegów, wykonywanych w naszych gabinetach Państwa zęby będą czyste, białe i znacznie dłużej zdrowe. Po wykonaniu scalingu i piaskowania przeprowadzamy przegląd Państwa zębów w myśl zasady, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Należy pamiętać, iż wielokrotnie problemy w jamie ustnej rozpoczynają się w sposób całkowicie niewidoczny dla Pacjenta. Jeżeli zwlekamy z leczeniem zbyt długo, to bardzo często jesteśmy narażeni na skomplikowane leczenie, którego można było uniknąć udając się wcześniej do dentysty na standardową wizytę kontrolną.

Dodatkowo w naszych gabinetach w ramach kompleksowej higienizacji przeprowadzamy również:

  • polishing, a więc profesjonalne polerowanie z użyciem past zawierających fluor.
  • fluoryzacja kontaktowa zabezpieczająca zęby przed nadwrażliwością oraz próchnicą wraz z instruktażem higieny jamy ustnej. Instruktaż, który przeprowadzają wykwalifikowane higienistki obejmuje pomoc w doborze odpowiedniej szczoteczki, praktyczną naukę właściwego mycia zębów i nitkowania oraz wskazówki co do zmian w codziennej profilaktyce w sposób indywidualnie dostosowany do Pacjenta.

Wszystko to pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej, co jest kluczem do zachowania zdrowych i naturalnych zębów.
Czas, którzy jest dedykowany na zabiegi higienizacji w naszych gabinetach pozwala naszym Pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi, naturalnymi zębami przez długie lata.