Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Profilaktyka

profilaktykaProfilaktyka jest niesłychanie ważna, a ciągle niedoceniana. Należy ją traktować jako ten etap, w którym możemy, korzystając z dobrodziejstw nowoczesnej stomatologii, pomóc Pacjentowi zapobiegać wszelkiego rodzaju chorobom zębów oraz przyzębia. W naszych gabinetach promujemy zasadę, iż lepiej zapobiegać niż leczyć i dlatego zachęcamy Państwa do regularnych wizyt kontrolnych, które pozwolą na zachowanie swoich naturalnych zębów do późnych lat starości. 

Warto pamiętać, że regularne wizyty profilaktyczne w gabinecie pozwalające zespołowi naszych lekarzy na bieżąco monitorować stan zębów i przyzębia naszych Pacjentów. Dzięki temu możemy na wczensym etapie zasugerować np. stosowanie dopasowanych zasad higieny, co pozwoli Państwu na skuteczne zapobieganie rozwojowi bakterii oraz pojawianiu się nieprawidłowości na przestrzeni lat.

W naszym gabinecie zapewniamy Pacjentom pełen zakres profesjonalnie przeprowadzonych zabiegów profilaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych metod, których zadaniem jest zarówno oczyszczenie jak i zabepieczenie Państwa zębów:

  • scaling
  • piaskowanie
  • lakowanie zębów
  • lakierowanie zębów
  • likwidowanie nadwrażliwości zębów
  • instruktaż prawidłowej higienizacji jamy ustnej (nauka szczotkowania i czyszczenia zębów)

Podczas wizyty doradzamy Pacjentom jak prawidłowo dbać o swoje zęby oraz jakich szczoteczek, nici i past używać.

Wykonywane w naszych gabinetach zabiegi w ramach profilaktyki stomatologicznej pozwolą by Państwa uśmiech był piękny, a problem niemiłego zapachu z ust stał się jedynie złym wspomnieniem. Dodatkowo prawidłowe zabezpieczenie zębów wzmacnia ich odporność na próchnicę, paradontozę, czy też inne choroby.