Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie kanałowe pod mikroskopemUsunięcie zęba jest zawsze wyborem ostatecznym. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu personelu, wiemy w jak wielu przypadkach można skutecznie zapobiec takim działaniom poprzez poprawnie przeprowadzone leczenie kanałowe. Dzięki nowoczesnej technice endodoncji mikroskopowej stosowanej w naszym gabinecie możemy uratować zęby, które jeszcze do niedawna kwalifikowały się jedynie do usunięcia.

Skuteczne leczenie endodontyczne wymaga dużej staranności, doświadczenia i nowoczesnego sprzętu. Dla zachowania najwyżej precyzji leczenie kanałowe wykonujemy przy wykorzystaniu urządzenia Endometr iPex II, które pozwala na dokładną lokalizację szczytu korzenia zęba.

W trakcie zabiegu operujemy pod mikroskopem endodontycznym firmy Zeiss zapewniającym idealne pole widzenia. Tak przeprowadzone leczenie pozwala na skuteczne uratowanie zęba poprzez stworzenie efektywnej możliwości jego odbudowy – w bardziej złożonych przypadkach wspomagamy się również nowoczesnym laserem stomatologicznym firmy Lasotronix

Leczenie kanałowe obejmuje kilka etapów:

  • Na podstawie dokładnej diagnostyki RTG lekarz stomatolog kwalifikuje ząb do leczenia endodontycznego,
  • kolejnym etapem prac jest wnikliwe i bardzo dokładne (pod mikroskopem) oczyszczenie kanałów korzeniowych w chorym zębie,
  • następnie kanały zęba zostają wypełnione w sposób idealnie szczelny przy wykorzystaniu specjalnie przeznaczonych w tym celu materiałów.

Jakość naszego leczenia kanałowego jest wypadkową doświadczenia i wiedzy naszego personelu oraz wykorzystywanych najnowszych materiałów i precyzyjnego sprzętu powiększającego i diagnostycznego.

Dzięki stosowaniu najnowszych rozwiązań w endodoncji i stomatologii możemy zapewnić naszych Pacjentów, że leczenie kanałowe wykonujemy w sposób komfortowy, bezboleśnie i dając długotrwałe efekty.