Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Podnoszenie dna zatoki szczękowej

Pragnąc zapewnić naszym Pacjentom kompleksowe leczenie oraz bezpieczne spełnieni oczekiwań estetycznych, podczas ustalania indywidualnego planu leczenia, wybieramy najbardziej efektywne zabiegi prowadzące Pacjenta do odzyskania naturalnego i pięknego uśmiechu na długie lata.

W przypadku decyzji o leczeniu obejmujacym rekonstrukcje implantoprotetryczne czasami wymagane jest odpowiednie przygotowanie obszaru kości pod odbudowę protetyczną, czy też implantoprotetyczną. Jednym z zabiegów umożliwiających przygotowanie pewnego podłoża pod rekonstrukcje jest podnoszenie dna zatoki szczękowej.

Od wielu lat wykonujemy w naszej praktyce zabiegi chirurgiczno – stomatologiczne, które poprzedzają leczenie implantologiczne. Dno zatoki podnosi się w celu odbudowy koron górnych zębów zakładanych na implanty.

Wykonywane przez nas zabiegi podnoszenia dna zatoki szczękowej, polegają na odtworzeniu kości przez okno w bocznej ścianie szczęki i umieszczeniu w miejscu powstałej przestrzeni sztucznej kości (materiału kościotwórczego). Zabieg podniesienia dna zatoki stosujemy w przypadku implantów (bezzębia) zębów od czwórki do siódemki, ponieważ po usunięciu zębów bocznych dochodzi do szczególnie szybkiego zaniku kości, na który nakłada się stopniowe powiększanie (pneumatyzacja) zatoki szczękowej.

Gojenie implantów, wprowadzonych z zastosowaniem podniesienia dna zatoki szczękowej, przebiega znacznie szybciej i dzięki stabilnemu podłożu również bezpieczniej dając długotrwały efekt i komfort Pacjenta.