Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Recesje dziąseł

recesje dziąsełProblem recesji dziąseł jest niestety częstym przypadkiem, który pozostawiony bez opieki stomatologa może doprowadzić do wielu nieprawidłowości w jamie ustnej. Poprzez powstawanie odsłoniętych tkanek narażamy nasz organizm na niebezpieczny kontakt z bakteriami. W celu zapobiegania dalszemu rozwojowi choroby wykonujemy bezbolesne zabiegi z wykorzystaniem komputerowego znieczulenia the Wand. Polega on na pokrywaniu odsłoniętych korzeni i ubytków tkanek miękkich za pomocą przeszczepów dziąseł lub ich naciągnięciu.

W obszarze wykonywanych przez nas zabiegów chirurgicznych pokrywanie recesji (resekcja), to prosty i szybki zabieg, który wsparty prawidłową higieną może całkowicie wyeliminować problem odsłaniania się powierzchni korzenia zęba. Zęby, które zostały dotknięte recesją mogą być wrażliwe na zmiany temperatur oraz narażone na powstawanie próchnicy i ścieranie powierzchni korzeni zębowych. Dodatkowo pojawia się problem nieestetycznego uśmiechu.

Zabieg odbywa się bezboleśnie z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Ma na celu przesunięcie fragmentu zdrowego dziąsła, które zasłoni odsłonięty korzeń zęba. Okres gojenia trwa kilkanaście dni, po których Pacjent może długo cieszyć się efektami leczenia.

Decyzji o przeprowadzeniu zabiegu resekcji (pokrycia dziąseł) nie należy odkładać, ponieważ nieleczone recesje systematyczne się powiększają. Prowadzi to nie tylko do pogorszenia estetyki uśmiechu Pacjenta, ale ma również daleko idące konsekwencje, które mogą nawet doprowadzić do całkowitej utraty uzębienia. W momencie gdy dochodzi co całkowitego odsłonięcia korzenia, ząb jest osłabiony u podstaw, co grozi jego utratą.

Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z zachowaniem najwyższej staranności, jakości sprzętu i materiałów. Zabiegi przeprowadzamy w powiększeniu pozwalając na precyzyjne wykonywanie prac i eliminacje najmniejszych nieprawidłowości. Nasze doświadczenie pozwala wskazać również najlepsze metody pielęgnacji i ochrony dziąseł, jakie należy stosować tuż po wykonanym zabiegu oraz w przyszłości w celu skutecznej ochrony dziąseł.