Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Podcięcie wędzidełka

Pomimo wspólnej anatomii każdy człowiek zbudowany jest inaczej. Niestety często na przestrzeni lat okazuje się, iż tkanki wraz z rozwojem mogą doprowadzać do powstania niepożądanych skutków. Jednym z nich może być za krótkie lub nieprawidłowo rozwinięte wędzidełko.

Od strony anatomicznej wędzidełko to błona śluzowa łącząca ze sobą w jamie ustnej język z dnem jamy ustnej, policzek z dziąsłem, czy też wargi z dziąsłem. W niektórych przypadkach nadmiernie ograniczają one możliwość ruchu powodując dyskomfort, zaburzenia ortodontyczne lub nawet problemy z mową u dzieci.

W celu zapobiegania niechcianym efektom przeprowadzamy bezbolesne, laserowe zabiegi podcięcia wędzidełka, które skutkują uwolnieniem ograniczonych tkanek i poprawą komfortu Pacjenta.

Nasze doświadczenie w przeprowadzaniu korekty wędzidełek skłoniło nas do zakupu nowoczesnego lasera pozwalającego swoją funkcjonalnością na wykonywanie bardzo precyzyjnych nacięć koniecznych w zabiegach mikrochirurgicznych. Takie urządzenie pozwala na przeprowadzanie zabiegów w sposób możliwie mało inwazyjny, bezkrwawy i bez użycia szwów, dzięki czemu okres gojenia jest mało obciążający dla Pacjenta.

Należy wspomnieć, iż poza poprawą komfortu zabieg ten zapobiega również negatywnemu przemieszczaniu tkanki brzegowej dziąsła w kierunku okołowierzchołkowym, poprawia dostęp dla czynności związanych z higieną jamy ustnej i może pomóc w zamknięciu diastemy (przerwy między jedynkami) i zlikwidowaniu zaburzeń mowy. W niektórych przypadkach możemy również znacznie poprawić utrzymanie protezy.