Z dniem 23 grudnia 2019 gabinet zawiesza działalność z powodu choroby.
O dacie wznowienia pracy poinformujemy Naszych Pacjentów za pośrednictwem strony internetowej.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: stomatologialigota@gmail.com

Przepraszamy za utrudnienia - zespół Stomatologia Ligota

Odbudowa kości

odbudowa kości katowiceObudowa kości to zabieg chirurgiczny, który w pewnych przypadkach poprzedza wszczepienie implantów. Ponieważ okazuje się, że długotrwałe ubytki w uzębieniu prowadzą do zaniku kości, podczas uzupełniania braków uzębienia konieczne jest wykonanie odbudowy kości przed wykonaniem zabiegów rekonstrukcyjnych i implantologicznych.

Najczęstszą przyczyną utraty kości w jamie ustnej są: ekstrakcja zębów, urazy, przewlekłe stany zapalne i paradontoza. Czasami zmiany te są tak daleko posunięte, że przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego konieczna jest odbudowa brakujących fragmentów. Właściwie przeprowadzony proces odbudowy kości daje gwarancję prawidłowego przyjęcia wszczepu oraz odpowiedniego wyglądu dziąseł.

Stan kości znajdujących się w jamie ustnej ma duży wpływ na sukces zabiegów implantologicznych. Ich dobrą formę często możemy osiągnąć wyłącznie w wyniku leczenia chirurgicznego. Przeszczep kości to zabieg mający na celu odbudowanie brakującej tkanki za pomocą kości pobranej z innego miejsca w jamie ustnej. Możliwe jest również zastąpienie kości przy użyciu specjalnych biomateriałów posiadających strukturę mineralną zbliżoną do ludzkiej tkanki. Zabieg ten jest przeprowadzany w sytuacji znacznego ubytku kości w miejscu planowanego implantu. Po okresie gojenia przeszczep przekształca się w nową kość, która umożliwia prawidłowe przeprowadzenie zabiegów implantologicznych.

Przeszczep pokrywany jest sztuczną membraną, która stabilizuje wprowadzony biomateriał i uniemożliwia wzrost komórek tkanek miękkich pomiędzy nowo rozwijająca się kością a dziąsłem. Stosowanie biomateriałów zabezpieczanych membraną zapewnia całkowitą regenerację uszkodzonej kości wokół implantu lub poszerzenie brakującej kości w kierunku potrzebnym do dalszego zabiegu implantologicznego.

Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z użyciem najwyższej jakości sprzętu i materiałów. Wskazujemy również metody pielęgnacji i ochrony dziąseł, jakie należy stosować po wykonanym zabiegu.